Atrakcje 2019-01-18T12:39:26+00:00

Święta Lipka

To sławne sanktuarium maryjne już od średniowiecza przyciągające pielgrzymów nie tylko z Prus i Warmii, ale nawet z dalekich stron Polski. Święta Lipka – to także obiekt zabytkowy niezwykłej wartości, zaliczany do najwspanialszych okazów późnego baroku w Polsce. Zespół architektoniczny złożony z kościoła, krużganku i klasztoru, posiada zachowaną w stanie prawie nie zmienionym bogatą dekorację. Składają się na nią rzeźby w kamieniu i drewnie, malarstwo ścienne i obrazy na płótnie, wyroby złotnicze i snycerskie oraz rzadko spotykane w takiej obfitości dzieła artystycznego kowalstwa i ślisarstwa.

(odległość: 40 km)

Twierdza Boyen

Wzniesiona w latach 1844-1856 jest doskonale zachowanym przykładem pruskiej szkoły forytyfikacyjnej. Położona na zachód od Giżycka, na wąskim przesmyku pomiędzy dużymi jeziorami Niegocin i Kisajno, stanowiła główne ogniwo w łańcuchu umocnień zamykających od wschodu dostęp na teren państwa pruskiego. Zbudowana została na obszarze liczącym ok. 100ha i stanowiła bardzo ważny obiekt strategicznt Prus Wschodnich.

(odległość: 39 km)

Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo

Znajduje się na terenie Puszczy Piskiej. Celem parku jest umożliwienie poznania przede wszystkim gatunków rodzimych. Położenie Parku na śródleśnych łąkach umożliwia bytowanie zwierząt w warunkach zbliżonych do naturalnych. Większość zwierząt jest zaprzyjaźniona z człowiekiem, dlatego też możliwe jest wejście do niektórych gatunków na ich obszerne wybiegi a nawet karmienie, głaskanie i podziwianie z bliska.  Zwiedzanie Parku odbywa się tylko z przewodnikiem, który opowiada o poszczególnych zwierzętach, biologii, zwyczajach i ich ochronie.

(odległość: 11,5 km)

Spływy kajakowe rzeką Krutynia

Szlak uznawany za jeden z najpiękniejszych szlaków nizinnych Europy. Przebiega przez Puszczę Piską.

(spływy organizowane są na miejscu w hotelu)

(odległość do Krutyni: 20 km)

Wioska Żeglarska Mikołajki

Mikołajki to miasto słynne wśród żeglarzy. Właśnie tędy przebiega główny szlak dzielący Wielkie Jeziora Mazurskie. W wiosce znajduje się profesjonalny port. tawerny, puby, odbywa się tu wiele cyklicznych imprez w tym regat.

(odległość: 5 km)

Mrongoville

Miasteczko westernowe w Mrągowie rodem z Dzikiego Zachodu.

(odległość: 21 km)

Muzeum Mazurskie w Owczarni

Ponad 1000 eksponatów z minionego XIX wieku mówiących o życiu ludności mieszkającej w południowej części byłych Prus Wschodnich.

(odległość: 43 km)

Leśniczówka Pranie

Muzeum w Rucianym Nidzie Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w którym odbywają się polanki poetyckie połączone z recytacją wierszy w interpretacji wybitnych aktorów przy muzyce poważnej.

(odległość: 26 km)

Kanał Mazurski

Bardzo ciekawy obiekt hydrotechniczny. Leży na północnym pograniczu Polski między jeziorem Mamry a granicą Rosji. Wart zobaczenia. Przebiega z dala od tras turystycznych na Mazurach.

(odległość do Śluzy w Leśniewie Górnym ok 75 km)

Wilczy Szaniec

Ruiny głównej kwatery Adolfa Hitlera.

(odległość: do Gierłoży 52 km)

Mamerki

Kwatera Głównych Niemieckich Wojsk Lądowych. Nad Kanałem Mazurskim, 8 km od Węgorzewa, 22 km od Giżycka, 25 km od Kętrzyna, 18 km od Gierłoży znajduje się jeden z najlepiej zachowanych w Polsce kompleks niezniszczonych bunkrów niemieckich z okresu II wojny światowej.

(odległość 70 km)

Góra Czterech Wiatrów

Dwa wyciągi orczykowe o łącznej przepustowości 870 osób na godzinę. Pięć tras zjazdowych, sztuczne naśnieżanie, oświetlenie.

(odległość:  14 km)

Piramida w Rapie

Grobowiec rodu Farenheidów. Znajduje się w miejscowości Rapa niedalego Bań Mazurskich (9 km), tuż przy granicy z Rosją (obwód kaliningradzki).

(odległość:  84,7 km)

Zabytkowe mosty w Stańczykach

Potężne wiadukty nieczynnej linii kolejowej Gołdap – Żytkiejmy (31 km). Są najwyższymi na linii i jednymi z najwyższych w Polsce. Długość 200 m i wysokość 36 m. Architektura charakteryzuje się doskonałymi proporcjami, a filary ozdobione są elementami wzorowanymi na rzymskich akweduktach w Point du Gard.

(odległość: 128 km)